Reklama

Reklama

Shutter

  • USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty
Trailer

VOD (1)

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (307)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná o miliontouprvní variaci na duchařinu s děvčetem s "bílou tváří" jde o vynikající záležitost, která má atmosféru, dobré nápady a k tomu šikovně recykluje i ty jinde již využité. Lekačky jsou kde čekáte a přesto se leknete, atmosféra je slušná, bizarní pointa také ujde. Celkově se jedná o sympatický thajský snímek, který kazí jen to, že přeci jen podobných snímků je spousta a že zde není úplně naplno využita hudba. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Osobně na duchařské horrory moc nekoukám, nebo je moc nemusím. Ale tohle je v rámci duchařského horrorového subžánru dle mého naprostá špička. Snad od dětství se mi nestalo, abych se u filmu lekal a abych se u něj chvílemi bál. Přitom mechanismus spouštění těchto "reflexů" je jednoduchý ... hodně dělá dobré ozvučení domácího kina nebo dobrá sluchátka, stejně jako náhlé, nečekané a odpudivé výjevy. Na ničem jiném to nestojí. Ale tento film má tyto scény dovedeny do dokonalosti. Nstojí však pouze na nich, ale také na obstojném příběhu, který z tradiční "nehody na silnici" udělá docela zajímavý a postupně se odkrývající příběh. Skutečně výtečná záležitost, pro příznivce žánru rozhodně povinnost! ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Průměrná asijská duchařina s dlouhovlasým bubákem, co nemá klidu po smrti. Tedy ne že by byl po smrti bubák, nýbrž tělo, co kdysi duch, a nyní bubák, obýval. Film staví na lekačkách, při kterých se tříská do puklic, aby divák nadskočil co nejvýše. Jenže s každou další scénou se napětí vytrácí a lekačky přestávají fungovat. Přesto pár scén potěší, zjm. ty, kde se napětí vytváří - úprk v autě, hledání bubáka pomocí polaroidu v bytě, pátrání mezi mrtvolkami naloženými v lihu. Ovšem umyvadlová scéna byla k pousmání. K tomu si ještě překladatel titulků popletl kudlanky se sarančaty, což je trestuhodné... Zlatá stará gotika. ()

Jordan odpad!

všechny recenze uživatele

fenomén ázijských duchárskych hororov, s ktorými sa po kruhu roztrhlo vrece, je, obávam sa, vecou čoraz viac naberajúcou rysy podobného fenoménu, ktorý k nám dorazil začiatkom 90. rokov - juhoamerické telenovely. Na rozdiel od "latino" krajov, ktoré inklinujú k romantike, intrigám a úchvatným interiérom zazobanej triedy, ázijské krajiny sa orientujú na strašenie ľudí pomocou nevzhľadných (zväčša ženských) duchov objavujúcich sa za rozličných okolností (no vždy krásne a prekvapivo vysvetelných a dosebazapadajúcich) na rozličných médiách (kazety, videá . . .) alebo sa vzťahujú na nejaký dom alebo tak podobne . . . lenže schéma, štruktúra a vizuálno režijné spracovanie je stále rovnaké, akurát sa vymyslí nová situácia na ktorú sa natiahnu tie známe otrepané a osvedčené finty, nejakí anonymní scenáristi naťukajú príbeh podľa makety, aby to pekne zapadalo a hlavní hrdinovia sa vydávajú za poznaním pravdy ohľadom strašidla, ktoré im nedá spať. Podobne je tomu tak aj v tomto príbehu, ktorý však na rozdiel od kruhu mal aj riadne priblblé dialógy hrané nevhodne vedenými hercami a dosť neprehliadnuteľné medzery ako v príbehu tak aj v jeho sujetovej stránke. No skrátka nikým nechcený balast zaplavujúci filmový trh v čoraz neúnosnejších vlnách ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

To se tak v Asii závodilo, kdo přinese zákeřnější lekačku, čí bílý ksicht uloví více infarktů a které černé vlasy se vynoří z tmavého kouta hrůzostrašněji. Dostihy v děsu ale jaksi zapomínaly na fakt, že opakovaným prezentováním téhož na různé způsoby už zkušenějšího diváka nijak nezaskočí. Kruhy, Nenávisti, Temné vody, Oči a řádka dalších vytřeštěných záhrobních bubáků zkrátka zprofanovala látku natolik, že by v jakémkoliv dalším filmu šokoval snad už jen bíle natřený Jet Li, hrající na pikolu a hopsající kankán. No a vida. Shutter je milý už svou přímočarostí. Ústřední dvojice sejme autem holku, od nehody ujede a záhy nachází nehezké věci nejen na fotkách. Nezbývá jim než pátrat, jakouže bačkoru to rozšmelcovali, když se jim nestydí objevovat v nesympatických chvílích na nesympatických místech a navíc i po smrti zdrhat od bouraček. Na nekomplikovanou linku naváže nezbytná linka s hořkou láskou a ještě nezbytnějšími zvraty v závěru, ale nebojte se, v příběhu na nic překvapujícího nenarazíte. Ten je pro tenhle film jen pěšinkou, byť hezky upravenou a spolehlivou. Shutter více sází na lekačky a napětí, aniž by se snažil o nějaké narušení zaběhlých chodů. Rejžové zrecyklovali co se dá, nicméně zrecyklovali to na výbornou a především dávkují tuto ingredienci s takovým přehledem, že by si Shimizu se svými padesáti Nenávistmi rval vlasy závistí (nebo nenávistí?). Když zhruba půl hodiny před koncem začne Natre vysloveně bombardovat svou neživou existencí Tuna a pořád ne a ne slézt z obrazovky, začíná film působit až parodicky - naprosto funkčně parodicky. Pokud si nedokážete představit, že vám po zádech běhá mráz maratón a vy se k tomu všemu skvěle bavíte, tady najdete odpověď... ale jak tak koukám na ostatní komentáře, asi jsem s tímto názorem jediný. Shutter 8/10, nejzábavnější asijská duchařina. A ten konec... jak by řekl zdatně ocoolený teenager, ten konec je prostě mega pecka. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • V noci při cestě autem, po scéně na WC, mají hlavní hrdinové svítící obě světla. Ačkoliv o ně přišli při nehodě v úvodu filmu. (Michalechal)
  • Když si Tuna a Jane prohlížejí fotografie připevněné na zdi, můžete si všimnout zvětšené fotografie ducha stojícího u regálů s knihami a stoly v popředí. Jedná se o fotografii pořízenou v Knihovně Willard ve státě Indiana v USA. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama