Druhý hrací dubnový víkend byl v 1. Lize na překvapení hojný. Několika týmům ze spodku tabulky se podařilo proti papírovým favoritům získat body, což rozhodlo o týmech, které půjdou do play off. Každý bod je teď cenný, protože se hraje i o přímý postup do čtvrtfinále.

Sobota 13. dubna 2024

Lokomotiva poctivou hrou zvítězila v Poličce

SK Kometa Polička – TJ Lokomotiva Česká Třebová 2:4 (1:1,0:2,1:1)

Střely na branku: 31:20, Vyloučení: 4:2, Přesilovky: 1:3, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 75

Branky a nahrávky: 13. Nespěšný (Tobiáš O.), 36. Kantor (Augustin, Šmíd) – 8. Hynek (Zahálka, Švec), 15. Škeřík, 22. Válek (Švec), 43. Kříž (Zahálka)

V úvodu zápasu musel Sterenčák několikrát dobře zasahovat, ale hosté dobře vyčkávali na své šance. Vsadili na dobrý důraz v předbrankovém prostoru. Ten se vyplatil v čase 07:55, kdy v přesilové hře dorážel Hynek. Početní výhodu měla i Kometa, která ji sehrála dobře. Od modré mířil přesně Nespěšný. Ve druhé třetině ale aktivněji hrála Lokomotiva, která si vypracovala dvoubrankový náskok, který poctivě bránila. Nejvíce výkonu přispěl hostující brankář, který likvidoval střelu za střelou. Jiskru naděje pro domácí nenápadně z rohu vystřelil Kantor. Na konci zápasu se chystala Kometa do šesti, ale chybu v rozehrávce potrestal ve 43. minutě Kříž a zápas tak rozhodl.

Ohlasy po zápase:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „V sobotu se nám zápas úplně nepovedl, některé okamžiky jsme měli sice dobré, ale nechali jsme soupeře dát velmi laciné góly. V poslední třetině jsme si tlak vytvořili, ale Třebová už si body vzít nenechala.“

Neděle 14. dubna 2024

Heřmanův Městec v Poličce body nesebral

SK Kometa Polička – Ježci Heřmanův Městec 2:1 (0:0,2:0,0:1)

Branky a nahrávky: 23. Havlík (Holec), 28. Tobiáš O. (Štefka) – 33. Böhm (Holý)

V neděli hrála Kometa poctivěji než proti České Třebové. To pocítili Ježci už od prvních minut, kdy pro ně byl problém přejít přes střední pásmo. Hodně dalekonosných střel Novák řešil bez problémů, na druhé straně se ale potil Synek. Ten v první třetině zlikvidoval šanci Kantora v přesilové hře a další pokusy. Důležitou pasáž domácí hráči přežili, když se museli bránit čtyřikrát v oslabení, jednou dokonce ve třech. Ježci za celou dobu měli jednu či dvě obří šance, v nichž zaúřadovala Nováka lapačka a jeho tyčka. Po těchto momentech si za obranou počíhal Ladislav Havlík, který se hráčem na zádech vymetl levou šibenici Synkovy branky. O pět minut později navyšoval skóre O. Tobiáš. V poslední třetině byli aktivnější hosté, kterým se dařilo sbírat míčky ve středním pásmu a chodit do protiútoků. Ve 33. snížil po obtočení branky Böhm. Poličská defenziva ale přežila i situaci, kdy Ježci hráli v 6 proti 5.

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Nedělní výkon byl o poznání lepší, Ježci hrají velmi dobře u mantinelů a jsou nepříjemní v osobních soubojích, kdy se dokážou prosadit do zakončení. Myslím, že zápas rozhodlo, že jsme dokázali ubránit oslabení. To je pozitivní zpráva, ale na počet vyloučených si musíme dát pozor, to by se nám příště mohlo vymstít. Příští víkend už tak nějak začíná pro nás play off, jedeme na dvoudenní výjezd k silným soupeřům a už musíme pomalu přepnout do play off režimu.“

Brno duel proti Čamlíkům otočilo na poslední chvíli

HBC Malenovice – HBK Bulldogs Brno 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Vingárek (Nesrsta, Cunda), 33. Hruboš (Kalivoda, Opavský) – 30. Emmer (Heide, Baláč), 36. Emmer (Mojdl, Nazad), 37. Makara M. (Nazad, Emmer)

Malenovice zatím stále nevyhrály v základní části, ani po tomto zápase se to nezměnilo, i když to vypadalo nadějně. Aktivní start duelu přinesl hokejbal, který se přeléval ze strany na stranu. Nepřesné vyhození ale potrestal střelou od modré Vingárek. Buldoci poté měli menší převahu, ale ani jejich přesilovka nevedla k vyrovnání. Navíc musel střídat brankář Makara kvůli zranění. Ve druhé části vypluly na povrch emoce a zápas se začal vyostřovat. Brněnský Svoboda dokonce dvakrát trefil tyč. I Čamlíci měli své šance, ale samostatné úniky nevyužily. Gól do kabin dal za Brno Emmer v početní výhodě 5 na 3. Hruboš v úvodu třetí třetiny zkusil štěstí ze středního pásma a povedlo se. Buldoci se ale zdravě nakopli a dvě rychlými kontry rozhodli duel ve svůj prospěch.

Lokomotiva na výkon z Poličky proti KOVU nenavázala

TJ Lokomotiva Česká Třebová – TJ KOVO Praha 0:3 (0:0,0:1,0:2)

Branky a nahrávky: 21. Opolský (Solar), 31. Šach (Solar, Tóth), 44. Poulíček (Solar)

Zápas, v němž Česká Třebová hrála o důležité body v boji o předkolo. V první třetině byly naděje Lokomotivy otevřené, protože ani jednomu celku se nepodařilo skórovat, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Jako první se prosadili hosté. Opolský využil svého prostoru a ve 21. minutě poslal KOVO do vedení. Velmi vyrovnané a ubojované utkání šlo do třetí třetiny. Střelci domácích ale bohužel „spali“. Hned v úvodu poslední části hráli hokejbalisté z Palmovky přesilovou hru, kterou zužitkoval Šach. KOVO bránilo své vedení, přičemž Česká Třebová zkusila hru v šesti, ale nakonec z toho byla třetí branka na straně KOVA.

Blatná měla v Berouně problémy

SK Kelti 2008 – TJ Blatná Datels 4:5pp (2:2,2:0,0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kurhajec (Maršoun), 8. Procházka (Rozenberg, Kohout Mar.), 18. Krbec D. (Kohout Mar.), 27. Horel (Bureš, Šlechta) - 5. Říha, 6. Michálek (Kovářík), 34. Braun (Michálek, Kovářík), 39. Vinter (Vaníček, Kovářík), 50. Kovářík (Fiala, Michálek)

Gólové hody v Berouně museli diváky bavit. Vedoucí tabulky ale skóroval jako první. V 5. minutě se radoval Říha a o minut později Michálek. Kelti ale nic nezabalili a Datlům vyrazili dech v osmé minutě, když se nejdříve trefil Kuhajec a vyrovnával Procházka. Obraz hry se lehce vyrovnal a ve druhé periodě svou hrou dokonce domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Třetí třetina ale přinesla pro hosty vyrovnání. V prodloužení se hrál otevřený hokejbal, v němž na konci udělali chybu domácí.

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Poslední zápas základní části přineslo velmi zajímavé utkání s vítězem základní části. Pro nás bylo utkání testem připravenosti na play off. I z toho důvodu, že se nám závěr jara nedařil úplně podle představ. Blatná nastoupila sebevědomě a využila hned zkraje dvou našich chyb. Jenže střelecky jsme nezaháleli a dokázali rychle srovnat. Blatná v první části dominovala, nicméně střelecky se neprosadila. Nám patřila druhá třetina, kdy jsme byli střelecky aktivnější a získali slibné vedení. To soupeř ve třetí část zase umazal a v závěru se hrálo vabank, když oba týmy mohly rozhodnout. Stejně jako v nastavení, kdy se nakonec těsně přes sirénou podařilo soupeři využít naší chyby. Naše dnešní snažení lze hodnotit velmi pozitivně. Mladý tým svojí aktivní hrou soupeře dokázal potrápit, vybojoval bod a dobře se naladil na předkolo play off."

Pedagog vynuloval Suchdol a je v předkole

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice – SK Suchdol nad Lužnicí 5:0 (1:0,1:0,3:0)

Branky a nahrávky: 5. Štěpánek Ji. (Štěpánek Ja., Sitter), 24. Zelenka (Malecha), 32. Bárta A., 39. Kovařík (Bárta O., Nýdl), 43. Bárta O. (Malecha, Zelenka)

Suchdol k regionálnímu derby nepřijel v sestavě, jaké by si představoval. Za to Pedagog měl posily z padajících Prachatic do 1. Ligy, což bylo znát. Jiří Štěpánek, Jan Štěpánek a Radek Sitter zařídili rychlou branku. Tempo domácí diktovali i nadále, ale i Suchdol měl své možnosti. Nakonec se skóre měnilo až ve 24. minutě po gólu Zelenky. O třech bodech rozhodla neproduktivita hostů, kteří nenašli recept na Davídka, ten si připsal nulu. Na druhé straně se mezi střelce ještě zapsali Adam Bárta, Václav Kovařík a Ondřej Bárta.

Vyrovnaný duel v Mladé Boleslavi Vlčí smečka zvládla

HBC Tygři Mladá Boleslav – Vlčí smečka Ústí nad Labem 3:4 (1:1,0:2,2:1)

Branky a nahrávky: 15. Šíma (Řípa, Lhota), 39. Šíma (Lhota, Rudolph), 41. Šíma (Lhota) – 4. Tůma (Strnad), 19. Navarra Ro. (Zdvořáček M., Faigl), 20. Baxa (Strnad, Navarra Ra.), 41. Zdvořáče P. (Strnad)

Domácí Tygři hráli od 4. minuty s jednobrankovou ztrátou, když skóroval hostující Tůma. Vlčí smečka v první třetině toto vedení hlídala,ale Šíma 19 vteřin před první přestávkou vyrovnal. Otěže ale stále měli v rukou Ústečané, kteří v čase 18:14 dali druhou branku a za minutu a půl využili přesilovku. Do třetí periody se tak šlo za stavu 1:3, ale domácí svou urputností vyrovnali. Hattrick při tom dovršil Šíma. 33 vteřin po vyrovnání ale přišel šok. Rychlou odpověď našel Petr Zdvořáček. Vlčí smečka poté výsledek ubránila.