1. liga

KOVO v tabulce předstihlo Ježky! Zaváhala i Vlčí smečka

V posledních šesti zápasech 1. Ligy se zrodilo několik zajímavých výsledků. Pražské KOVO v zápase s Ježky uspělo, čímž si vylepšilo postavení v tabulce. Velmi dobrý duel odehráli Pedagogové v Ústí nad Labem. K vidění byly i dvě remízy.

Neděle 24. března 2024

Souboj na chvostu zvládla lépe Lokomotiva

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Malenovice 4:2 (1:1,1:1,2:0)

Střely na branku: 47:19, Vyloučení: 4:5, Přesilovky: 4:3, Využití: 1:0, Oslabení: 1:1, Diváků: 64

Branky a nahrávky: 15. Cvejn (Válek, Kříž), 20. Zahálka (Adamec, Turčáni), 36. Cvejn (Válek), 45. Hynek (Pirkl, Cvejn) – 5. Hruboš (Brázdil M., Lečbych), 24. Nohál (Vingárek)

Čamlíci šli do souboje s kolegou v tabulce. Domácí Lokomotiva si ale potvrdila, že může hrát s kýmkoliv. Hosté ale začali lépe a po důrazu se prosadil Hruboš. Chovančík držel domácí střelce dlouho na uzdě, ale v poslední minutě první třetiny přišlo vyrovnání. Česká Třebová zvyšovala tempo, což se potvrdilo v přesilové hře. Paradoxně přišlo vyrovnání v oslabení Malenovic, když utekl Nohál. Něco podobného se povedlo Cvejnovi, který poslal ve 36. minutě domácí do jednobrankového vedení. Závěr si domácí hokejbalisté pohlídali a Hynek pojistil tři body gólem do prázdné branky.

Ohlasy po zápase:

HBC Malenovice (asistent trenéra Jaromír Hanela): „Jsem naštvaný! Nejhorší výkon na jaře! Máme pasáže, kdy přehrajeme Poličku, na Kovu jsme byli dokonce lepším týmem a teď nás totálně přehrála Česká Třebová a zaslouženě vyhrála. To ještě můžeme děkovat gólmanovi, že jsme byli až do konce ve hře o body. Po první třetině jsem se hráčů ptal, kdo nahrál přesně na hokejku spoluhráče. Ruku zvedli tři hráči, kteří si nahráli za naší brankou. Takže od naší brankové čáry dál jsme si nenahráli přesně na hokejku, to mluví za všechno. Absolutně neakceptovatelný výkon, který nás vrátil zpátky na zem! Po zápase byla v šatně cítit sebereflexe a většina hráčů byla právem naštvaná sama na sebe, což byl asi nejpozitivnější moment.“

Buldoci prohrávali o dvě branky, i tak brali body po nájezdech

HBK Bulldogs Brno – SK Kometa Polička 3:2ss (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Jandourek (Emmer), 41. Navrátil (Jandourek), 50. Makara M. (rozhodující nájezd) - 17. Tobiáš O., 38. Štefka M. (Tobiáš O., Korec)

Celky, co se znají již dlouho, do toho šli naplno. Start však zachytili Buldoci, kteří i díky přesilovce měli více ze hry. Kometa pomalu vyrovnávala hru, přičemž v první třetině branka nepadla. Polička se ale ve druhé periodě blýskla úplně jiným výkonem. Brno bylo dlouho pod tlakem. Špatné vyhození zachytil O. Tobiáš, který pálil přesně z kruhu. Obrázek hry vypadala stejně a Brno mohlo děkovat svému brankáři, který však po krásné akci Matěje Štefky ještě jednou kapituloval. Ve stejné minutě ale Jandourek propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí hráči posléze vrhli všechny síly do útoku, což jim přineslo vyrovnání. Prodloužení bylo bez branek. V nájezdech zářily zejména brankáři, přičemž bod navíc vystřelil pod vyrážečku Martin Makara.

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Zápasy s Brnem jsou pro nás už vlastně jakýmsi derby, protože se v první lize potkáváme velkou spoustu let. A vždycky jsou to zápasy dramatické a vyrovnané. Tentokrát jsme měli zápas dobře rozehraný a dostali jsme se do vedení 2:0, ale jednou z hlavních zbraní Brna vždy byla velká bojovnost a důraz. A ten se jim osvědčil i teď. Měl jsme pocit, že nám ke konci zápasu trochu docházely síly a soupeř toho využil. Trochu mě mrzí, že jsme nedali žádný nájezd, musíme se na ně asi víc zaměřit.„

Heřmanův Městec odjel z Prahy naprázdno

TJ KOVO Praha - Ježci Heřmanův Městec 5:3 (0:0, 1:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 18. Poulíček (Zeman Ma.), 39. Zeman Mi. (Kyclt, Kupf), 42. Samec (Grepl, Votýpka), 43. Kupf (Chlapík), 45. Chlapík – 34. Hejl (Šmíd), 38. Pecina (Pilař T.), 40. Pilař T. (Pilař J.)

První třetina z obou stran nebyla si taková, jakou oba celky čekaly. Vynikali spíše brankáři, kteří všechny šance zlikvidovali. Skóre otevřel Poulíček přesnou střelou, ale poté se na gólový závěr čekalo až do třetí třetiny. Ve 34. minutě vyrovnal Hejcl a Pecina dokonce Ježky poslal do vedení v přesilové hře. Domácí však našli rychlou odpověď, ale Tomáš Pilař v čase 39:04 vrátil jednobrankové vedení hostům. Ti se poté museli bránit ve čtyřech, čehož využil Samec. Ve 43. minutě skóroval ještě Kupf, který rozhodl zápas. Závěrečné power play Ježků ještě potrestal Chlapík.

Ježci Heřmanův Městec (asistent kapitána Ondřej Běloušek): "Zápas se nám vůbec nepovedl. Přijeli jsme poměrně nekoncentrovaní a úvodní třetina taky tak vypadala. Nesedlo nám prostředí, povrch, souhra vázla a tradičně jsme se trápili v koncovce, což mnohdy prolomíme, ale tentokrát se nám to nedařilo. Nicméně po gólech, které jsme dal,i se tým zvednul a bylo cítit nadšení a chuť vyhrát. Bohužel nás na závěr srazily dva hloupé góly a už jsme nedokázali v power-play srovnat. Musíme se z toho poučit, takových zápasů může být v play-off mnoho a je třeba je hodit za hlavu. Nic si z toho neděláme, pravděpodobně se zamíchá sestavou a my se musíme naladit na velikonoční domácí duel se Suchdolem. Potřebujeme ještě nějaké body, abychom měli dobrou pozici do vyřazovací části.“

Pedagog bral tři body proti Vlčí smečce

Vlčí smečka Ústí nad Labem – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice 1:4 (0:1,1:1,0:2)

Branky a nahrávky: 21. Zákon (Gottfried, Zdvořáček M.) – 3. Sitter (Moser), 22. Neruda (Talíř), 42. Zelenka (Malecha), 45. Zelenka

Vcelku vyrovnaný zápas střelecký ovládli Jihočeši. Ti otevřeli skóre brzy, a to ve 3. minutě, kdy střílel Sitter. Vlčí smečka poté hledala cestu, jak vyrovnat. To se jim podařilo v čase 20:31. Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel, protože Neruda využil nahrávky Talíře. Poté hosté bránili těsný náskok až do 42. minuty, v níž vítězství třetím gólem hostů pojistil Zelenka. Ten se ještě poté trefil do prázdné branky.

Tygři si v Novém Strašecí došli pro dva body

HBC Nové Strašecí – HBC Tygři Mladá Boleslav 4:5pp (1:1,2:2,1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Kmeť (Kučera), 20. Wittmayer M. (Marcínek), 20. Samšuk (Knotek, Drechsler), 42. Barták (Kmeť) – 5. Erben (Číhala), 18. Řípa (Marušinec), 30. Číhala (Malina, Rudolph), 41. Krejčí (Marušinec), 46. Řípa (Číhala)

Bubáci hráli rychle přesilovou hru, v níž na dobrém místě stál Kmeť. Domácí hokejbalisté si ale o pár chvil později nepohlídali Erbena, který rychle vyrovnal. Zápas poté přešel do druhé periody, v níž se nejdříve prosadil Řípa, ale Wittmayer našel odpověď o dvě minuty později. Obrat dokonal tečí Samšuk ve stejné minutě, když nahrával Knotek. Do konce druhé sirény ale Tygři vyrovnali. Hosté byli v poslední periodě nebezpečnější a byli blízko výhře, když 4 minuty před koncem dával gól Krejčí. Po dobré práci Kmetě se ještě prosadil Barták a zachránil bod. Brankář Mladé Boleslavi ještě poté zastavil dobré příležitosti. Prodloužení rychle z otočky rozhodl Řípa druhou brankou v zápase.

Suchdol si zápas proti Keltům pohlídal

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Kelti 2008 3:1 (1:0, 0:1, 2:0 - 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Dráb (Kalát, Tácha), 31. Kalát (Dráb, Škarda), 39. Dráb (Škarda) - 22. Šlechta (Maršoun)

Kelti svého soka z jižních Čech přestříleli, ale jako první šli do vedení domácí po akci Drába, která byla v početní výhodě. Postupem času se ale prosadili i Kelti, kteří hráli velmi dobře. Nepohlídaný vstup do třetí periody trestal Kalát a na 3:1 zvyšoval druhou trefou Dráb v čase 38:05. Poté si Suchdol své vedení hlídal.

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Musím hráče pochválit. I přes prohru si myslím, že jsme předvedli velice dobrý a odvážný výkon. Troufám si říci, že jsme byli i lepším týmem v zápase. Bohužel jsme se nedokázali gólově prosadit a soupeř nám dal lekci z produktivity. A jak je známo, na jeden gól se prostě nevyhrává. Nevěšíme hlavy, rozhodně se máme od čeho odrazit."