Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čeští parahokejisté zápas o páté místo nezvládli

Ještě dvanát vteřin před koncem základní hrací doby vedli. Čeští parahokejisté však výsledek neudrželi a v zápase o konečné páté místo na Hrách v Pekingu prohráli s Italy, které v základní skupině porazili 5:0, 3:4 po prodloužení. Stejně jako před čtyřmi lety tak národní tým končí šestý. Ve finále se střetne Kanada se Spojenými státy.

Parahokejisté po prohře s Itálií v prodloužení skončili v Pekingu šestí

V dramatickém utkání o pátou příčku se Češi v poslední minutě základní hrací doby ujali díky gólu Michala Geiera vedení, avšak Italové při hře bez brankáře 12 sekund před koncem vyrovnali a v sedmé minutě prodloužení rozhodl Christoph Depaoli.

Po bezgólové úvodní třetině šli v prostřední části do vedení Italové. Češi po gólech Alexe Ohara a Miroslava Novotného skóre obrátili, ale Gianluigi Rosa svou druhou brankou v utkání vyrovnal. Krátce před koncem poslal český tým znovu do vedení čtvrtou trefou na turnaji Geier, Italové však znovu srovnali a v prodloužení oplatili Čechům porážku 0:5 ze základní skupiny.

Parahokejisté při své čtvrté účasti na Hrách podruhé za sebou obsadili šesté místo. Ve Vancouveru 2010 a Soči 2014 skončili o jednu příčku výš.