Následující zápas "A týmu"
FK Viktoria Žižkov B vs. FC Slavoj Vyšehrad
25. kolo Pražský přebor sobota 04.05.2024 10:15 Bohdašínská 398/3, Praha 21-Koloděje
Zpět na seznam novinek

Z Kobylis s prázdnou: oslabená juniorka podlehla Admiře B 1:4

25. 08. 2019

„B“-muži – Završení zmaru čtvrtého srpnového víkendu – tím byla prohra Vyšehradu B v neděli 25. srpna v Kobylisích, kde rezerva šemíků podlehla domácí Admiře B 1:4. Už předtím totiž prohrálo nejen A-mužstvo, ale i tři dorostenecké týmy, zatímco všechna čtyři žákovská družstva utržila nepříjemně vysoké výprasky. Bílou vránou se tak stala jen U 16, jež porazila stejně staré hráče Bohemians 1905.

Zápas v Kobylisích zpočátku vypadal pro naši juniorku hodně nadějně, již v 18. minutě ale přišla o vyloučeného kapitána Maceje a přestože i v oslabení udržovala minimálně vyrovnanou hru, nedokázala se vystříhat dalších individuálních chyb a nakonec čtyřikrát inkasovala. Navzdory tomu, že čtyřikrát tahal balon ze sítě, spoustě dalších kritických aituací zabránil gólman Petr Dočekal. Jediný gól našeho týmu dal 19letý útočník Martin Klán, který přitom oblékl modrý dres úplně poprvé – přišel coby hráč Příbrami, ještě předtím ale hrál ČFL za Jirny. Vyšehrad B po třech odehraných kolech klesl z devátého na třinácté místo tabulky přeboru.

Oproti předešlému souboji s Duklou Jižní Město došlo ke třem změnám v základní sestavě, kde Pardubského, Richtera a zraněného Součka nahradilo ofenzivní trio F. Babka, M. Klán a Laňka.

První šanci měl Vyšehrad B v 7. min., kdy se prosadil z levé strany hřiště Freit a z jeho zpětné přihrávky pohotově a zblízka vypálil F. Babka, bohužel trefil jen dobře postaveného brankáře Šrámka. Minutu nato Pokorný prostrčil míč na malé vápno M. Klánovi, zadáci domácích mu ho ale stihli včas ukopnout. Vzápětí se M. Klán dokázal protlačit do ještě větší šance, ale přestřelil.

Již v 17. min. přišla velmi pravděpodobně rozhodující chvíle zápasu, kdy stoper Macej nedovoleným zákrokem zastavil těsně před vápnem pronikajícího Michálka a ihned viděl červenou kartu. Kapitánskou pásku si tak navlékl Pokorný (a později po jeho vystřídání ve druhé půli Stareček).

Domácí Panýrek měl dvě šance, ale minul Dočekalovu bránu. Na druhé straně po necelé půlhodině hry a Starečkově centru zakončoval Klán, střele však chyběla razance a opakovaná mířila nad. Ve 32. min.si vypracoval vyloženou příležitost domácí bek Škarda, ale Dočekal ji bravurně zneškodnil.

První gól padl dvě minuty před poločasem. Michálek zleva odcentroval a nabíhající Panýrek zblízka překonal bezmocného Dočekala: 1:0.

Nejen závěr první půle, ale i úvod té druhé byl pro béčko Slavoje pohromou, dokonce dvojitou. Během necelé minuty a po hrubkách v hostující defenzivě tak Štefan zvýšil na 2:0 a vzápětí 3:0, napoprvé po přihrávce od Michálka a napodruhé trefou z vápna přesně do šibenice.

V 55. min. ale po přímém kopu z vlastní poloviny hřiště F. Babka hlavou prodloužil na Richtera, ten rovněž hlavou posunul balon M. Klánovi a ten už přeloboval Šrámka: 3:1!

Dočekal poté zneškodnil šance domácích Panýrka i Záruby, po necelé hodině hry měl ale Vyšehrad B velmi dobrou příležitost vstřelit kontaktní branku. Po krásné akci a průniku Freita z levé strany z jeho zpětné přihrávky zakončoval M. Klán, tentokrát mu ale nepřálo sportovní štěstí a přestřelil.

Další dvě šance domácích pak zneškodnil Dočekal, jenomže v polovině druhé půle přišla chyba při bránění na pravé straně (z pohledu týmu hostí) a střídající Douděra zvýšil na 4:1.

Čtvrt hodiny před koncem utkání byl faulován ve vápně domácích Richter, penalta se ale nepískala a ani na skóre se už nic nezměnilo, přestože v úplném závěru utkání ještě vyděsili brankáře Šrámka svými střeleckými pokusy Drozd a Šídlo.

Problémem hned v úvodu sezony je mj. produktivita: průměr jeden gól na zápas je druhý nejhorší v přeboru, hůř je na tom jen poslední tým tabulky Zličín. A právě s tímto celkem ze západního okraje hlavního města, který je nováčkem soutěže, se utká naše juniorka v nadcházejícím čtvrtém dějství. Utkání se bude hrát v sobotu 31. srpna na Vyšehradě s výkopem v 17 hodin.

Trenér Pavel Gregor (Admira B): „Proti posílenému Vyšehradu jsme očekávali velmi těžký zápas, ale sám soupeř nám pomohl vyloučením. Nicméně odehráli jsme zápas takticky výborně, vytvořili si značné množství šancí, čtyři z nich proměnili a zaslouženě zvítězili.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Hodnocení takového zápasu bolí. V jeho úvodu máme tři možnosti dát gól, z toho jednu tisíciprocentní, ale namísto toho, abychom šli do vedení, uděláme obrovskou hrubku v defenzivě a jdeme do deseti. Čtyři pětiny zápasu hrajeme v oslabení a přestože dokážeme udržet v poli vyrovnanou hru, dalšími hrubkami pak sami sebe popravíme.“

Admira Praha B – Slavoj Vyšehrad B 4:1 (1:0)

3. kolo praž. přeboru, hráno v neděli 25. srpna 2019. Branky: 48. a 49. Štefan, 44. Panýrek, 68. Douděra – 55. M. Klán. Střely na branku: 12:7. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:5. Rozhodčí: Lafata –Zelený, Hrivík. ŽK: Škarda, Rudolf, Horváth (všichni Admira B). ČK: 18. Macej (Vyšehrad B). Diváků: 55.

Admira B: Šrámek – Čížek, Pelikán, Heinzel, Škarda – Šindelář (54. Záruba) – Karvánek, Rudolf, Štefan (78. Horváth), Panýrek (59. Douděra) – Michálek (73. Jákl). Trenéři Pavel Gregor, Daniel Vokurka a František Peřina.

Vyšehrad B: Dočekal – Stareček, Macej, Bazal (54. Šídlo) – M. Krivosheev (78. Popovič), Pokorný (54. Richter), Alexandr, Freit (81. Vácha) – F. Babka, M. Klán (73. Drozd), Laňka. Trenér Jaroslav Klíma.